POWOŁANIE DYREKTORA NARODOWEGO MUZEUM TECHNIKI

dodano: Piątek, 21/07/2017 10:33


Zgodnie z oświadczeniem złożonym 28 czerwca br. przed Radą Krajową FSNT-NOT, wicepremier Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora Narodowego Muzeum Techniki dotychczasowemu dyrektorowi Muzeum Techniki i Przemysłu NOT Piotrowi Mademu

Akt powołania - w uzgodnieniu z Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Prezydent m. st. Warszawy - został dyrektorowi Mademu wręczony 20 lipca 2017 r. w siedzibie MKiDN.

Powierzenie obowiązków dyrektora Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie – utworzonego na mocy umowy podpisanej 9 czerwca 2017 r. między Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Miastem Stołecznym Warszawą - jest kolejnym ważnym etapem przejmowania misji i zadań likwidowanego przez Naczelną Organizację Techniczną Muzeum Techniki i Przemysłu NOT. Nowa instytucja będzie je realizować w dotychczasowej siedzibie w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Dyrektor P.  Mady podejmie z FSNT-NOT rozmowy o zasadach przekazania zbiorów likwidowanego Muzeum do Narodowego Muzeum Techniki oraz nabycia od NOT innego mienia tej organizacji, które konieczne będzie do funkcjonowania utworzonego 9 czerwca Muzeum.

Więcej na stronie:
http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/minister-kultury-powolal-dyrektora-narodowego-muzeum-techniki-7547.php

Fot. Danuta Matloch

dodano: Piątek, 21/07/2017 10:33 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Piątek, 21/07/2017 10:40


Galeria