INAUGURACJA XLIV OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ

dodano: Wtorek, 26/09/2017 15:56


We wtorek, 26 września 2017 r., spotkaniem sekretarzy Komitetów Okręgowych z Prezydium Komitetu Głównego zainaugurowano XLIV OLIMPIADĘ WIEDZY TECHNICZNEJ

Po raz 44 zapraszamy uczniów szkół średnich (do ubiegłego roku ponadgimnazjalnych) do szlachetnej rywalizacji w dziedzinach wiedzy nauk ścisłych i techniki.

Trzystopniowe zawody rozgrywane będą w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Laureatów poznamy dopiero po finałach w przyszłym roku.

Inauguracja, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Stanisława Wincenciaka, prorektora Politechniki Warszawskiej, odbyła się w Warszawskim Domu Technika NOT. Życzenia udanej edycji w imieniu władz organizatora Olimpiady, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, przekazała prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny.

Teraz wielkie zadanie stoi przed Komitetami Okręgowymi OWT i Terenowymi Jednostkami Organizacyjnymi NOT. Chodzi o pozyskanie do udziału w zawodach I stopnia jak największej ilości szkół. Dotychczas było ich trochę ponad 400, a mogłoby być nawet 10 razy więcej !
Szczególnie liczymy na zainteresowanie tą formą krzewienia wiedzy i kultury technicznej ze strony nauczycieli liceów i szkół zawodowych. To znakomita forma pokazania aplikacji techniki, jej najnowszych osiągnięć w życiu publicznym i gospodarczym, służącym podniesieniu standardów cywilizacyjnych.

Zawody szkolne XLIV OWT odbędą się w piątek, 20 października 2017 r. Zawodnicy będą mieli do rozwiązania zestaw testów i kilku prostych zadań opartych głównie na wiedzy z fizyki i matematyki.

Więcej o OWT na stronie www.owt edu.pl

dodano: Wtorek, 26/09/2017 15:56 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Poniedziałek, 02/10/2017 14:24


Galeria