WYSTAWA ZIEMIA ŚWIĘTA W 22 OBRAZACH

dodano: Wtorek, 13/03/2018 12:04


7 marca 2018 r. z udziałem księdza kardynała Kazimierza Nycza otwarto w Warszawskim Domu Technika NOT wystawę "Ziemia Święta w 22 obrazach”.

Na wystawę składają się 22 akwarele przedstawiające Jerozolimę, Nazaret, Jaffę i inne tereny po których stąpał Pan Jezus, składają się na wystawę „Ziemia Święta w 22 obrazach”.
Autorami prac są malarze Aleksandra i Józef Zyzak.

W słowie wstępnym Jerzy Rożek, prezes Warszawskiego Domu Technika NOT, podkreślił związek wystawy z liturgicznym okresem przygotowań do świąt Wielkiej Nocy. – Ziemia Święta wiąże się z całym okresem chrześcijaństwa, a w szczególności z czasem Wielkiego Postu – powiedział.

Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie kardynał Kazimierz Nycz i prezes FSNT-NOT Ewa Mańkiewicz-Cudny. Po otwarciu wystawy kard. K. Nycz zwrócił uwagę, że w ciągu ostatnich 30 lat wzrosła liczba rodaków pielgrzymujących do Ziemi Świętej, którzy mają obraz Ziemi Świętej poznany z własnej autopsji. Podkreślił, że dla chrześcijan Ziemia Święta jest tzw. „piątą Ewangelią”. Dodał też, że najbardziej artystyczna fotografia nie jest tym samym, co obraz malarski namalowany przez zawodowych malarzy, gdyż każdy artysta ma swój sposób widzenia świata (ludzi, krajobrazów, architektury itp.) interpretując go w sposób kreatywny. Na tych obrazach to jest widoczne.

Wystawę można obejrzeć na II piętrze w sali F  Warszawskiego Domu Technika NOT przy ul. Tadeusza Czackiego 3/5.

dodano: Wtorek, 13/03/2018 12:04 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Wtorek, 13/03/2018 12:10