DŹWIGNIA DLA ADIKA COLLECTION

dodano: Czwartek, 07/06/2018 11:52


Uroczystość otwarcia 5 czerwca 2018 r. Targów "Innowacje - Technologie - Maszyny" w Poznaniu była znakomitą okazją do wręczenia prestiżowej nagrody DŹWIGNIA.

Dźwignia promuje osoby i firmy przyczyniające się do tworzenia nowych miejsc pracy, wdrażających zaawansowane technologie i zwiększające konkurencyjność i innowacyjność polskiej gospodarki.

Nagroda jest przyznawana od 2000 r. przez Kapitułę powołaną wspólnie przez Naczelną Organizację Techniczną, Krajową Izbę Gospodarczą i redakcję „Przeglądu Technicznego”.

Tegoroczną nagrodę otrzymał Paweł Pawlak, prezes firmy ADIKA Collection w Sieradzu, za kreatywność i podtrzymywanie tradycji szwalniczych oraz wprowadzenie marki ADIKA na globalny rynek.
Laureat, z wykształcenia psycholog, posłuchał swojej siostry i zakupił kilka maszyn do szycia, by przygotować na sprzedaż stroje dla pań. Zapotrzebowanie na nie tak szybko rosło, że obecnie firma zatrudnia 36 osób, a ADIKA stała się marką światową. W Polsce działa obecnie wiele małych szwalni, ale pracują one dla globalnych marek. Firma sprzedaje produkty pod własną - polską marką i Krajowa Izba Gospodarcza, FSNT-NOT oraz redakcja 152- letniego „Przeglądu Technicznego” doceniają nagrodą „Dźwignia” ten fakt. A ponadto oferta tej firmy jest piękna i praktyczna.

Nagrodę wręczyli laureatowi wspólnie przedstawiciele Kapituły: Ewa Mańkiewicz-Cudny - prezes FSNT-NOT, redaktor naczelna „Przeglądu Technicznego”, Wojciech Ratyński, Honorowy Prezes NOT, Przewodniczący  Kapituły Nagrody DŹWIGNIA oraz Henryk Piekut, redaktor „Przeglądu Technicznego”.

dodano: Czwartek, 07/06/2018 11:52 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Czwartek, 07/06/2018 11:54


Galeria