VIII LAUR INNOWACYJNOŚCI IM. ST. STASZICA

dodano: Czwartek, 08/11/2018 11:10


Uroczystą Galą w Warszawskim Domu Technika NOT podsumowano 7 listopada br. VIII edycję Konkursu im. Stanisława Staszica na najlepsze produkty innowacyjne „Laur Innowacyjności 2018”

Podczas Gali wręczono Złote, Srebrne i Brązowe Laury oraz wyróżnienia przyznane przez Kapitułę Konkursu 23 podmiotom naukowym i gospodarczym w 9 kategoriach.

W Gali wzięli udział m.in. Sławomir Mazurek - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Małgorzata Szymańska - Dyrektor Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz władze FSNT-NOT z prezes Ewą Mańkiewicz-Cudny na czele.

Celem Konkursu jest promocja innowacyjnych produktów, technologii i usług, a także innych rozwiązań mających innowacyjny charakter. Ideą zorganizowania tego Konkursu jest przekonanie, że kluczem do rozwoju polskiej gospodarki jest rozwój innowacyjności, promowanie produktów innowacyjnych i ich twórców oraz pomoc w przyspieszeniu aplikacji innowacyjnych rozwiązań, tak potrzebnych naszemu krajowi.

Organizatorem Konkursu „Laur Innowacyjności” jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna, a realizatorem Zakład Usług Technicznych Rady Stołecznej NOT.

Generalnym Sponsorem VIII edycji Konkursu był KGHM Polska Miedź

Głównym Sponsorem VIII edycji Konkursu był System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol GAZ S.A.
EuRoPol GAZ s.a. jest właścicielem polskiej części gazociągu tranzytowego Jamał – Europa, jednej z najbardziej zaawansowanych i największych inwestycji energetycznych w Europie przełomu XX i XXI wieku. Polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego o długości ok. 684 kilometrów przesyłany jest gaz ziemny na potrzeby odbiorców krajowych i zagranicznych. EuRoPol GAZ s.a. spełnia najwyższe wymagania w zakresie transportu gazu i utrzymania infrastruktury technicznej polskiego odcinka gazociągu jamalskiego.

Więcej o konkursie na stronie: www.laurinnowacyjnosci.pl

LAUREACI
W ósmej edycji konkursu, przeprowadzonej w 2018 r, uznanie Kapituły Konkursowej obradującej pod przewodnictwem dr hab. inż. Tadeusza Pawłowskiego, prof. PIMR wiceprezesa Zarządu Głównego FSNT-NOT, znalazły 23 projekty w 9 kategoriach:
KATEGORIA   I
Budownictwo i obiekty użyteczności publicznej, bezpieczeństwo i pożarnictwo
•    ZŁOTY LAUR - Centralny Instytut Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy – Polietylen, zwłaszcza wysokiej gęstości o zmniejszonej palności i dymotwórczości (zagrożenia chemiczne, pyłowe i biologiczne)
•    BRĄZOWY LAUR - Advanced Protection Systems Sp. z o.o.- Wielosensorowy system detekcji i neutralizacji dronów
•    WYRÓŻNIENIE - CRC s.c. Ciesielski, Ciesielska –Innowacyjne deski kompozytowe 2 generacji Lenta

KATEGORIA   II
Ekologia i efektywność energetyczna
•    BRĄZOWY LAUR - Główny Instytut Górnictwa - Eko patrol GIG

KATEGORIA   III
Górnictwo i hutnictwo
•    ZŁOTY LAUR - KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Górnicze Polkowice-Sieroszowice- „SYSTEM ONE CONTROL ROOM”
•    SREBRNY LAUR - Instytut Metali Nieżelaznych - Wytwarzanie kompozytowego spoiwa Ti/CuNi50 do lutowania, spawania tytanu i jego stopów

KATEGORIA   IV
Informatyka i oprogramowanie
•    ZŁOTY LAUR - HARPO Sp. z o.o. – notatnik Braille Pen 14
•    SREBRNY LAUR - NetWorkS! Sp. z o.o.– „System N!Box”
•    WYRÓŻNIENIE - Smartmedia Sp. z o.o. – „Cyfrowi pracownicy – wdrażanie robotów biurowych w polskich firmach (RPA).

KATEGORIA   V
Mechanika, maszyny i urządzenia
•    ZŁOTY LAUR - Instytut Mechaniki Precyzyjnej – „ Stanowisko do badań mechanicznych biomateriałów, w tym struktur kostnych”
•    SREBRNY LAUR - Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-System S.A.- Stanowisko do wzorcowania gazomierzy na ciśnieniu roboczym
•    BRĄZOWY LAUR - Vanstar – „Wdrożenie nowej technologii produkcji rur giętych do kompletnych układów wydechowych”.
  • WYRÓŻNIENIE - PCO SA - Wprowadzenie  innowacyjnych technologii wytwarzania powłok cienkowarstwowych dla elementów optyki precyzyjnej stosowanej w sprzęcie optoelektronicznym.


KATEGORIA   VI
Technika wojskowa
•    SREBRNY LAUR - Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia-„ Rodzina Głowic GX -1 do Bojowych Bezzałogowych Statków Powietrznych”.

KATEGORIA   VII
Logistyka, transport i komunikacja
•    WYRÓŻNIENIE - CHEP Polska Sp.z o.o.- CHEP Collaborative Transport Solutions

KATEGORIA   VIII
Włókiennictwo i inżynieria materiałowa
•    ZŁOTY LAUR - Instytut Przemysłu Skórzanego – „Zastosowanie włókien oraz ekstraktu bambusa w elementach dziecięcego obuwia skórzanego, tekstylnego oraz skórzano-tekstylnego”.
•    WYRÓŻNIENIE - Instytut Technologii Bezpieczeństwa MORATEX – „HARD-VEST” – zewnętrzna kamizelka kuloodporna

KATEGORIA   IX
Usługi i inne rozwiązania innowacje o charakterze społeczno–gospodarczym
•    ZŁOTY LAUR - Instytut Nafty i Gazu - Państwowy Instytut Badawczy - „Procesowy analizator chromatograficzny do pomiaru stężenia THT w gazie-ANAT-M”.
•    SREBRNY LAUR - CIOP – PIB  - „Aktywny filtr optyczny o zmiennej charakterystyce transmisji w zakresie  widzialnym”.
•    BRĄZOWY LAUR - Instytut Transportu Samochodowego –  „Centrum Usług motoryzacyjnych dla Osób Niepełnosprawnych (CUM ITS)
•    WYRÓŻNIENIE - EMT Systems Sp. z o.o.- szkolenie nt. „ materiały kompozytowe chemo - i termoutwardzalne – wprowadzenie do tematyki chemii polimerów, właściwości kompozytów i metod ich wytwarzania”.
•    WYRÓŻNIENIE - Instytut Technik Innowacyjnych EMAG – „AudioMovie”.
•    WYRÓŻNIENIE - Bonus Systems Polska S.A-  “Platforma Openbenefit - Nagradzanie jeszcze nigdy nie było tak proste”.


dodano: Czwartek, 08/11/2018 11:10 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Piątek, 09/11/2018 15:33


Galeria