ZAWODY II STOPNIA XLV OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ

dodano: Wtorek, 15/01/2019 09:48


703 zawodników zostało zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (eliminacji okręgowych) 45 edycji rozgrywanej w roku szkolnym 2018/2019 Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Okazali się oni najlepsi spośród blisko 7,5 tys. uczestników zawodów szkolnych, które odbyły się w prawie 400 szkołach ponadpodstawowych na terenie całego kraju w październiku ubr.

Zawody II stopnia odbyły się w 19 okręgach. Zawodnicy mieli do rozwiązania w I części zadanie optymalizacyjne lub informatyczne, a w części II dwa spośród trzech zadań tematycznych przygotowanych przez Komitet Główny OWT. Olimpiada jest rozgrywana w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej.

Najlepsi zawodnicy tego etapu eliminacji spotkają się w dniach 12 – 14 kwietnia br. w Kaliszu, gdzie staraniem Rady Regionalnej FSNT-NOT w Kaliszu i Wielkopolskiego Komitetu Okręgowego OWT, odbędą się zawody III stopnia – ogólnopolskie finały centralne XLV OWT.

Na zdjęciach w galerii kilka migawek zawodów zorganizowanych w okręgach dolnośląskim, tarnowskim, zachodniopomorskim i mazowieckim (stołecznym), których gospodarzem było najlepsze w XXI Rankingu Szkół Licealnych i Technicznych Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie. Uczestników zawodów i ich opiekunów powitał dyrektor szkoły mgr inż. Sławomir Kasprzak, a zawody otworzył Przewodniczący Mazowieckiego Komitetu Okręgowego OWT dr inż. Adam Baryłka.

Olimpiada jest organizowana przez FSNT-NOT na podstawie umowy i z dofinansowaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

dodano: Wtorek, 15/01/2019 09:48 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Wtorek, 15/01/2019 09:58


Galeria