POLSKI SUKCES NA GRAND PRIX BRUSSELS INNOVA 2010

dodano: Poniedziałek, 20/12/2010 14:33


Ponad 400 innowacyjnych rozwiązań z 17 krajów świata zgromadziły 59 Światowe Targi Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS INNOVA 2010”

... które – jak informowaliśmy wcześniej – odbyły się w listopadzie br. w Centrum Wystawienniczym Heysel Expo w Brukseli).


Targi te, poświęcone transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego, odwiedziło ponad 4 000 zwiedzających. Towarzyszyły im liczne konferencje, podzielone na trzy główne bloki: „Konsulting, marketing, design”; „Innowacje jutra, Nowe technologie, Innowacje a filozofia, Gospodarka przyszłości” oraz „Konkursy młodych wynalazców”.

GRAND PRIX BRUSSELS INNOVA 2010 za „Urządzenie do stymulacyjnego wspomagania hemodynamiki w trakcie zabiegu operacyjnego Cardi Accel ANP- 701” otrzymał Instytut Technik i Aparatury Medycznej ITAM z Zabrza.

Na targach przedstawiono 107 polskich wynalazków prezentowanych przez jednostki sfery nauki, przedsiębiorstwa produkcyjne, twórców indywidualnych oraz młodych wynalazców. Rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin: ekologia, medycyna, bezpieczeństwo, lotnictwo, przemysł samochodowy i transport, metalurgia, włókiennictwo, maszyny i urządzenia, chemia, mechanika, inżynieria, elektronika, energetyka, informatyka i inne Organizacją stoisk polskich zajmowały się: Eurobusiness-Haller z Katowic, Oficjalny Delegat Targów INNOVA na Polskę (54 wynalazki zgłoszone przez 41 podmiotów) oraz Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów z Warszawy prezentujące wynalazki członków stowarzyszenia (53 wynalazki zgłoszone przez 23 podmioty).

Prezentowane na Targach wynalazki zostały zgłoszone do międzynarodowego konkursu „BRUSSELS EUREKA”. W ocenie prezentowanych rozwiązań jury bierze pod uwagę poziom nowatorstwa, nowoczesności i technologii, zapotrzebowanie społeczne, możliwości wdrażania i sprzedaży, potwierdzenie skuteczności rozwiązań stosownymi wynikami badań oraz sposób prezentacji i efektywność promocyjno-marketingową.

Polscy wystawcy otrzymali w sumie:
- Grand Prix
- 13 nagród specjalnych wręczonych na oficjalnej uroczystości zamknięcia targów
- 6 medali złotych ze specjalnym wyróżnieniem jury (na 10 przyznanych przez jury)
- 30 medali złotych
- 56 medali srebrnych
- 15 medali brązowych

Z tego Eurobusiness- Haller promował 54 wynalazki, które otrzymały następujące oceny:
- GRAND PRIX
- 8 nagród specjalnych wręczonych na oficjalnej uroczystości zamknięcia targów
- 4 medale złote ze specjalnym wyróżnieniem jury (na 10 przyznanych na targach przez jury)
- 19 medali złotych
- 24 medali srebrnych
- 7 medali brązowych

Natomiast Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów promowało 53 wynalazki, które otrzymały:
- 5 nagród specjalnych wręczonych na oficjalnej uroczystości zamknięcia targów
- 2 medale złote ze specjalnym wyróżnieniem jury (na 10 przyznanych na targach przez jury)
- 11 medali złotych
- 32 medale srebrne
- 8 medali brązowych

Sukcesy polskich wystawców to wynik wielkiego wysiłku i zaangażowania wielu osób. Ich działania na rzecz postępu technicznego i unowocześniania procesów technicznych i technologicznych, a co za tym idzie całej naszej gospodarki, osiągają dostrzegany wymiar i dobrze służą promocji Polski w świecie.

Od 1994 roku udział w targach polskich wynalazków sfery nauki jest dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Organizacja uczestnictwa polskich przedsiębiorstw i promocja polskich wynalazków prezentowanych na targach odbywa się we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Belgii.

dodano: Poniedziałek, 20/12/2010 14:33 przez: Katarzyna Słomka
ostatnia aktualizacja: Czwartek, 11/06/2015 14:37