PRZEDSTAWIAMY:NOWI CZŁONKOWIE FSNT-NOT

dodano: Czwartek, 25/11/2010 12:06


30 czerwca 2010 r. Rada Krajowa Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT przyjęła w poczet członków nadzwyczajnych Federacji Polskie Stowarzyszenie "Dachy Zielone"

Polskie Stowarzyszenie „Dachy Zielone” (PSDZ) jest organizacją o charakterze naukowo-technicznym i w tych dwóch kierunkach (naukowym i technicznym) podejmuje swoje działania. Jednym z głównych celów organizacji jest rozwój idei tworzenia dachów zielonych w Polsce oraz utworzenie platformy współpracy podmiotów zajmujących się planowaniem, projektowaniem, tworzeniem, użytkowaniem, naprawą, produkcją i dostawą materiałów oraz badaniem i promowaniem dachów zielonych. Cele te PSDZ realizuje m.in. poprzez inicjowanie i prowadzenie projektów naukowo-badawczych w dziedzinach związanych z dachami zielonymi, organizowanie i prowadzenie konferencji, seminariów i wykładów a także współdziałanie z administracją publiczną i samorządową oraz instytucjami i organizacjami zainteresowanymi działalnością Stowarzyszenia w kraju i zagranicą.

Mimo, iż Stowarzyszenie jest stosunkowo młodą organizacją (zostało zarejestrowane w kwietniu 2009 r.), podejmuje szereg działań. W październiku br. PSDZ współorganizowało II Międzynarodową Konferencję Naukowo-Techniczną „Uwarunkowania techniczne i przyrodnicze zagospodarowania wód opadowych”, która odbyła się w Tucholi-Tleniu. Obecnie Stowarzyszenie włączyło się do przygotowań kolejnej, II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo-Technicznej „Zjawiska ekstremalne w eksploatacji infrastruktury komunalnej”, która odbędzie się 1-2 lutego 2011 roku w Zegrzu k/Warszawy.

PSDZ jest członkiem Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dachów Zielonych EFB (www.efb-greenroof.eu).

Więcej szczegółowych informacji na temat działalności Stowarzyszenia można znaleźć na stronie www.psdz.org.pl. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do współpracy.

Ewa Burszta-Adamiak
Prezes PSDZ

Kontakt:
Polskie Stowarzyszenie Dachy Zielone
50-363 Wrocław, pl. Grunwaldzki 24a
tel. 71 32 05 555
e-mail: info@psdz.org.pl
www.psdz.org.pl

dodano: Czwartek, 25/11/2010 12:06 przez: Katarzyna Słomka
ostatnia aktualizacja: Piątek, 12/06/2015 12:08