V KONGRES OBYWATELSKI - IDEA POLSKI XXI

dodano: Czwartek, 25/11/2010 12:32


W sobotę, 23 października 2010 r., w gmachu Politechniki Warszawskiej odbył się V Kongres Obywatelski.

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT należy do większych podmiotów wśród mnogości organizacji pozarządowych (NGO). Przywiązujemy istotną wagę do udziału w życiu obywatelskim kraju. Taką okazją dla środowisk inżynieryjnych będzie V Kongres Obywatelski, który odbędzie się w sobotę, 23 października w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej pod hasłem „IDEA POLSKI XXI w.”.

W zaproszeniu na kongres organizatorzy piszą: "Ostatnie dwadzieścia lat pokazało, że my, Polacy, indywidualnie potrafimy sobie radzić bardzo dobrze, natomiast znacznie gorzej idzie nam z działaniami zbiorowymi. Tymczasem wyzwania, jakie czekają Polskę w następnym dwudziestoleciu, wymagają zdecydowanej poprawy myślenia i działania zbiorowego. Dlatego obok kwestii szczegółowych warto też stawiać pytania zasadnicze: jak powinna wyglądać Polska w XXI wieku? Jakim społeczeństwem chcielibyśmy być? Jaki kierunek rozwoju przyjąć ? Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać podczas debaty kongresowej.

Na V Kongresie Obywatelskim obecne będą po raz pierwszy polskie think-tanki, czyli centra myśli o sprawach publicznych i środowiska ideotwórcze. Na specjalnych posterach wyeksponowane będą główne elementy tych wizji, ułatwiając nawiązanie bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami tych ośrodków.

dodano: Czwartek, 25/11/2010 12:32 przez: Katarzyna Słomka
ostatnia aktualizacja: Piątek, 12/06/2015 12:33


Pliki do pobrania

Program Kongersu 99 KB POBIERZ