Nowe władze FSNT-NOT na kadencję 2008-2012

dodano: Niedziela, 14/12/2008 15:06


NOT liderem społeczności technicznej

Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelna Organizacja Techniczna wybrała nowe władze. Pierwszy raz w historii NOT prezesem została kobieta - Ewa MAŃKIEWICZ-CUDNY, wiceprezesami: Janusz DYDUCH, Stefan GÓRALCZYK, Marian Jerzy NASIADKO, Tadeusz PAWŁOWSKI, Józef Szczepan SUCHY; Sekretarzem Generalnym Jerzy GUMIŃSKI. Wybory odbyły się 11 grudnia 2008 r. podczas sprawozdawczo-wyborczego posiedzenia Rady Krajowej w Warszawskim Domu Technika.

Nowa prezes w swoim wystąpieniu za najważniejsze zadania na najbliższą przyszłość uznała działania na rzecz wzmocnienia prestiżu inżyniera, nadawania uprawnień oraz podniesienia roli NOT wśród społeczności technicznej. Ewa Mańkiewicz-Cudny pełniła dotychczas funkcję wiceprezesa NOT, jest prezesem Towarzystwa Kultury Technicznej i redaktorem naczelnym „Przeglądu Technicznego”.

Federacja NOT to organizacja pozarządowa, największy przedstawiciel środowiska inżynierskiego w Polsce. Składa się z 37 branżowych stowarzyszeń naukowo-technicznych skupiając ogółem ok. 115 tys. członków indywidualnych. W skład organizacji wchodzi 51 oddziałów o osobowości prawnej - na obszarze całej Polski. NOT jest członkiem 46 organizacji inżynierskich na świecie. Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych SIGMA-NOT wydaje 38 czasopism branżowych, w tym liczący ponad 140 lat „Przegląd Techniczny”, który jest jednym z najstarszych pism technicznych w Europie.

dodano: Niedziela, 14/12/2008 15:06 przez: Katarzyna Słomka
ostatnia aktualizacja: Piątek, 12/06/2015 15:07