Zawody okręgowe XLIII OWT

dodano: Środa, 11/01/2017 12:42


„Kraj, który by się technicznie zaniedbał, lub co gorsza programowo od techniki odwrócił, dobrowolnie skaże się na rolę służebną wobec innych narodów...” - Tadeusz Kotarbiński

11 stycznia br. odbyły się w całym kraju zawody okręgowe XLIII Olimpiady Wiedzy Technicznej.
Zakwalifikowało się do nich 1135 uczniów szkół ponadgimnazjalnych na podstawie wyniku osiągniętego w zawodach szkolnych, rozegranych w październiku ubr. Polegały one na rozwiązaniu zestawu testów obejmującego podstawowe prawa techniki i fizyki oraz kilku zadań. Wzięło w nich udział 8073 uczniów reprezentujących 404 szkoły, tak zawodowe jak i licea ogólnokształcące. Warunkiem do zakwalifikowania się do zawodów okręgowych było zdobycie w zawodach szkolnych nie mniej niż 50 % + 1 możliwych do zdobycia punktów.
Dziś zawodnicy mieli do rozwiązania problem informatyczny lub problem optymalizacyjny, a następnie dwa spośród trzech zadań w uprzednio wybranych grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej.
Najlepsi spotkają się w dniach 7 – 9 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu, gdzie wezmą udział w ogólnopolskich zawodach finałowych, których stawką będzie zaszczytny tytuł laureata OWT.
Olimpiada Wiedzy Technicznej jest rozgrywana od 1974 r. na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej organizatorem jest Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
Migawki z zawodów zorganizowanych przez KO OWT w Warszawie, Bydgoszczy i Radomiu .
Więcej o OWT na stronie www.owt.edu.pl

dodano: Środa, 11/01/2017 12:42 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Czwartek, 12/01/2017 12:53


Galeria