Spotkanie z Honorowym Złotym Inżynierem

dodano: Piątek, 24/03/2017 13:04


Laureatem zaszczytnego tytułu Honorowy Złoty Inżynier w XXIII edycji Plebiscytu „Przeglądu Technicznego” został ksiądz inżynier Jacek Stryczek, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Papieskiej Akademii Teologicznej.

Przede wszystkim zaś pomysłodawca akcji „Szlachetna paczka”, którą zainicjował z niewielkim gronem ludzi dobrej woli w 2001 r. jako pomoc w postaci paczek świątecznych, którymi obdarowano wówczas ok. 30 rodzin. Podczas ostatnich Świąt Bożego Narodzenia udało się dotrzeć z pomocą do około 19 tys. osób.

Laureat nie mógł być obecny podczas Gali podsumowującej plebiscyt, która odbyła się 27 lutego br. Przekazał uczestnikom uroczystości jedynie swe przesłanie.

Odwiedził nas w Warszawskim Domu Technika NOT w czwartek, 24 marca. Podczas spotkania z panią prezes Ewą Mańkiewicz-Cudny podziękował za dostrzeżenie przez środowisko techniczne jego działalności i podziękował za wyróżnienie. Opowiedział też o swojej działalności, w której … przydaje się wyniesiona z inżynierskich studiów umiejętność organizowania się i działania. Ksiądz Jacek opracował system, który w większym stopniu może przyczynić się do zmiany mentalności osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Prawdziwe pomaganie wymaga nie tylko odruchu serca, ale nade wszystko wiedzy i doświadczenia. Ks. Jacek określił kiedyś swoją działalność na polu charytatywnym jako zamianę ewangelicznego pomysłu pomocy wzajemnej na profesjonalną inicjatywę społeczną.
Pani prezes poinformowała natomiast gościa o ruchu stowarzyszeniowym, jego niedawnych jubileuszach, działaniach i sukcesach.

dodano: Piątek, 24/03/2017 13:04 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Piątek, 24/03/2017 13:07


Galeria