INAUGURACJA XLV OWT

dodano: Wtorek, 25/09/2018 15:14


25 września 2018 r., spotkaniem sekretarzy Komitetów Okręgowych z Prezydium Komitetu Głównego OWT, zainaugurowano XLV OLIMPIADĘ WIEDZY TECHNICZNEJ.

XLV OWT rozgrywana będzie w roku szkolnym 2018/2019.

Spotkanie inauguracyjne odbyło się w Warszawskim Domu Technika NOT. Otworzył je i prowadził Przewodniczący Komitetu Głównego OWT, prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, prorektor Politechniki Warszawskiej.
W imieniu władz organizatora Olimpiady, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej, podziękowanie za minione 44 lata oraz życzenia udanej edycji, przekazał wiceprezes FSNT-NOT Stefan Góralczyk.

Trzystopniowe zawody rozgrywane będą w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Zawody I stopnia – eliminacje szkolne – odbędą się w całym kraju w piątek, 19 października br. Laureatów poznamy dopiero po finałach w przyszłym roku. Finały XLV OWT (zawody III stopnia) odbędą się w kwietniu 2019 r. w Kaliszu. Ich organizatorem będzie Kaliska Rada Federacji SNT-NOT oraz Wielkopolski Komitet Okręgowy OWT.

Szkoły i uczniów zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z sekretarzami właściwych terytorialnie Komitetów Okręgowych OWT, których lista znajduje się na stronie www.owt.edu.pl.

W załączeniu Regulamin XLV OWT

Olimpiada Wiedzy Technicznej jest współfinansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Patronem medialnym OWT jest redakcja ukazującego się od 1866 roku „Przeglądu Technicznego”

dodano: Wtorek, 25/09/2018 15:14 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Wtorek, 25/09/2018 15:21


Pliki do pobrania

REG_45.pdf 283 KB POBIERZ

Galeria