FINAŁY XLV OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ W KALISZU

dodano: Poniedziałek, 15/04/2019 11:19


27 w grupie mechaniczno-budowlanej i 36 w grupie elektryczno-elektronicznej, w sumie 63 zawodników wzięło udział w zawodach III stopnia (ogólnopolskich zawodach finałowych) XLV OWT, które odbyły się w Kaliszu (12-14.04.2019).

Bezpośrednim organizatorem zawodów była Kaliska Rada FSNT-NOT oraz Wielkopolski Komitet Okręgowy OWT. Zawody odbywały się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, pod Patronatem Honorowym JM Rektora Szkoły, prof. dr hab. n. med. Andrzeja Wojtyły.

Zawodnicy zostali wyłonieni w toku eliminacji szkolnych, które rozpoczęły się zawodami I stopnia w październiku ubr., do których przystąpiło ponad 7,5 tys. uczniów z 407 szkół ponadpodstawowych, a następnie zawodów II stopnia (zawodów okręgowych), które odbyły się 8 stycznia br. w 19 okręgach na terenie całego kraju.

W uroczystości otwarcia finałów, którą prowadził Adam Błochowiak - prezes Kaliskiej Rady FSNT-NOT, uczestniczyli m. in. prof. Tadeusz Pawłowski - wiceprezes Zarządu Głównego FSNT-NOT, Kazimierz Matusiak - kanclerz PWSZ, Violetta Słupianek – dyrektor kaliskiej delegatury Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty i przedstawiciele Terenowych Jednostek Organizacyjnych NOT w Wielkopolsce. Goście złożyli finalistom i ich opiekunom życzenia udanych zawodów i dobrego pobytu w Kaliszu. Otwarcia zawodów, wypowiadając sakramentalne: Zawody finałowe 45 Olimpiady Wiedzy Technicznej uważam za otwarte - wypowiedział Przewodniczący OWT, prof. dr hab. inż. Stanisław Wincenciak, prorektor Politechniki Warszawskiej.

Wprawdzie głównym celem pobytu w Kaliszu były zmagania z zadaniami, w czasie których I dnia zawodnicy przez 4 godziny rozwiązywali 2 spośród 3 zadań w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej, a drugiego przez 3,5 godziny problem techniczny, ale organizatorzy przygotowali bogaty program towarzyszący, gdzie wszyscy mieli okazję zwiedzić jedno z najstarszych polskich miast – Kalisz, a także Centrum Kół Zębatych i Laboratorium PWSZ, a opiekunowie Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Olimpiada jest organizowana przez  FSNT-NOT na podstawie umowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Partnerem 45 edycji jest Fundacja Grupy Adamed.

dodano: Poniedziałek, 15/04/2019 11:19 przez: Janusz Kowalski
ostatnia aktualizacja: Środa, 24/04/2019 12:56


Galeria