ERNESTY 2016

dodano: Wtorek, 03/10/2017 12:18


7 września 2017 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczystość wręczenia dorocznych Nagród Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej „ERNESTY”.

„ERNESTY” to statuetki przyznawane corocznie za wyróżniającą działalność na rzecz SITK RP. Nazwa „Ernesty” jest hołdem złożonym Ernestowi Malinowskiemu, polskiemu inżynierowi drogowemu i kolejowemu, budowniczemu kolei w Peru i Ekwadorze oraz projektantowi i budowniczemu Centralnej Kolei Transandyjskiej.

Statuetka przyznawana jest za aktywność w działalności na rzecz transportu w działalności organizacyjnej na rzecz SITK oraz efektywną pracę w obszarze transportu na rzecz społeczności lokalnej. Także za nowe inicjatywy oraz działania na rzecz całego Stowarzyszenia promujące dobrą pracę i przyszłe efekty.

Statuetka przyznawana jest w kategoriach: najaktywniejszy w dziedzinie kolejnictwa; drogownictwa; transportu oraz najaktywniejszy Klub (Koło) Stowarzyszenia, najaktywniejszy Klub Seniora i najaktywniejszy Oddział.

Laureatami nagród „Ernesty” za 2016 rok zostali:
•    Najaktywniejszy działacz w dziedzinie drogownictwa - Janusz KOMOROWSKI
•    Najaktywniejszy działacz w dziedzinie kolejnictwa - Marek BŁESZYŃSKI
•    Najaktywniejszy działacz w dziedzinie transportu - Grzegorz DYRKACZ
•    Najaktywniejsze Koło - Międzyuczelniane Koło Transportu przy Oddziale SITK RP w Szczecinie
•    Najaktywniejszy Klub Seniorów - Klub Seniorów Oddział SITK RP w Rzeszowie
•    Najaktywniejszy Oddział - Oddział SITK RP w Kielcach
•    Za całokształt działalności - Władysław Rawski

W uroczystości wręczenia nagród, której gospodarzem był Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP prof. dr hab. inż. Janusz Dyduch, wzięli udział m. in.: Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych - Tadeusz Ryś, Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie i przewodniczący Krajowej Sekcji Żeglugi Morskiej i Śródlądowej – prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Wojciech Ślączka, dyrektor Instytutu Kolejnictwa – dr inż. Andrzej Żurkowski, dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej - Maciej Gromka, prezes Zarządu Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska - Sławomir Nalewajko, prof. Wojciech Suchorzewski (Politechnika Warszawska), Prezes FSNT-NOT - Ewa Mańkiewicz–Cudny i prezes Warszawskiego Domu Technika NOT - Jerzy Rożek.