Spieszymy donieść, że najbardziej prestiżowy projekt tego roku – budowa pomnika inż. Piotra Drzewieckiego – pomimo ogólnoświatowego spowolnienia wymuszonego pandemią, systematycznie posuwa się naprzód.

Mamy już graficzny projekt obiektu (fot. 1).

Gotowe są też modele popiersia (fot. 2 i 3). Ich autorem jest krakowski rzeźbiarz p. Andrzej Franaszek (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa – artysta jest synem Prezesa Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich p. Tadeusza Franaszka, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc w upamiętnieniu naszego Patrona).

Z wykonaniem odlewu rzeźby z brązu czekamy na formalną decyzję organu M. St. Warszawy, zezwalającą na realizację projektu. Zgodnie z zapewnieniem przedstawicieli Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków, stosowne zezwolenie otrzymamy w połowie stycznia 2021 r.

Jeśli tylko uda nam się, z Waszą pomocą, zgromadzić brakujące na inwestycję środki, w drugim kwartale nowego roku będziemy mogli zaprosić Państwa na uroczyste odsłonięcie popiersia Prezydenta Piotra Drzewieckiego w Parku Mirowskim w Warszawie.

Jeszcze raz prosimy o zasilenie konta zbiórki na ten szczytny cel choćby symboliczną wpłatą na rachunek FSNT-NOT w Banku Millenium S.A. nr 59 1160 2202 0000 0000 8931 5790.  

Tak niewiele brakuje, aby rok 2021 rozpocząć naszym wspólnym sukcesem. Zróbmy to razem!