22 maja 2021 r. odbyły się zawody III stopnia OWT, których gospodarzem była Wojskowa Akademia Techniczna (WAT). Udział w nich wzięło 39 uczniów liceów i techników z całej Polski, których wiedza z przedmiotów ścisłych i zagadnień technicznych znacznie wykracza poza program szkoły średniej.

Cieszy nas fakt, że mimo trudności, jakie w ubiegłym roku stały się udziałem młodych ludzi ze względu na pandemię - zmianę w trybie nauczania, izolację i brak osobistego wsparcia ze strony nauczycieli, ci młodzi ludzie znaleźli w sobie siłę i motywację do zmierzenia się z wyzwaniem, które może mieć znaczący wpływ na ich dalszy rozwój. Nagrodą za dobre wyniki  w Olimpiadzie jest otwarta droga na studia na wybranej uczelni technicznej.

Olimpiada przebiegła w bardzo dobrej atmosferze. Przejętym i skupionym młodym ludziom towarzyszyli opiekunowie, którzy z OWT związani są od lat. Zawody były dla nich okazją do spotkania, co po wielu miesiącach ograniczonych kontaktów, było powodem do radości. Przy kawie i słodkościach, zapewnionych przez gościnnych Gospodarzy – Wydział Elektroniki WAT, trwały przyjacielskie rozmowy pełne wspomnień i planów na przyszłość.

W męskim gronie uczestników Olimpiady wyróżniała się obecność uczennicy VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu – jedynej dziewczyny na tym etapie zawodów.


Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i ambicji.

Życzymy spełnienia życiowych aspiracji i wielu sukcesów!