Covidowa pandemia trwa, ale życie toczy się dalej. Również działalność organizacji pozarządowych musi być kontynuowana, chociaż nie jest to proste. Początek roku to od ponad 40 lat czas okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej, który mimo obostrzeń udało nam się pomyślnie przeprowadzić.

W 18 okręgach ponad 300 uczestników przystąpiło do rozwiązywania zadań, wybranych z dwóch grup tematycznych – elektryczno-elektronicznej i mechaniczno - budowlanej. Sprawne przeprowadzenie zawodów było możliwe dzięki organizacyjnemu wsparciu ze strony środowiska naukowego – w wielu okręgach zawody II stopnia odbyły się we współpracy z politechnikami, za co serdecznie dziękujemy.

Motywację młodzieży wzmacnia fakt, że nagrodą dla laureatów Olimpiady są indeksy na renomowanych uczelniach technicznych, jest się więc o co bić! Wszystkim uczestnikom życzymy dobrych wyników i zapału do dalszej pracy!

Mamy nadzieję, że finałowy, centralny etap OWT, który planujemy w kwietniu b.r., dzięki szczepieniom  odbędzie się w innej, NORMALNEJ rzeczywistości.