Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju zapraszają do udziału w cyklu edukacyjnych wideokonferencji dla przedsiębiorców pn. „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.
Cykl ma pomóc przedsiębiorcom w walce z negatywnymi gospodarczymi skutkami wywołanymi przez pandemię Covid-19. Tematyka webinarów będzie poświęcona wybranym narzędziom z rządowej tarczy antykryzysowej i finansowej.
Partnerami cyklu jest dziesięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Eksperci z zakresu m.in. prawa pracy, finansów, ekonomii i zamówień publicznych będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców poszczególnych branż i podmiotów, które wprowadziła tarcza, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią.
Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. zagadnienia rozwiązań i instrumentów finansowych z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej; tarczy samorządowej, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią; zmian w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki; pakietu mieszkaniowego oraz zmian w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.
Po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów eksperci będą odpowiadali na pytania przedsiębiorców.
Udział w webinariach cyklu jest  bezpłatny.
Więcej informacji: www.parp.gov.pl/tarcza.